Кожен акт підпалу – це злочин проти природи
Кременчуцьке районне управління ГУ ДСНС України у Полтавській області інформує, що протягом лютого 2024 року на території Кременчуцького району спостерігається ріст пожеж в природних екосистемах, лише за останні дві неділі сталося 7 пожеж, де знищено близько 7 гектарів сухостою.
З метою попередження виникнення пожеж, рятувальники закликають громадян відповідально ставитися до правил пожежної безпеки у природніх екосистемах, не спалюйте суху траву або її залишки, бур'яни, сухе бадилля, побутове сміття на приватних земельних ділянках чи на прилеглих територіях, при вітряній погоді неконтрольоване горіння сприяє швидкому поширенню вогню та може перекинутися на лісові масиви, приватні будинки та господарчі споруди.
Шановні громадяни, пам’ятайте! Що в період воєнного стану в державі посилена відповідальність за самовільне спалювання, випалювання сухої рослинності або її залишків. Кожен акт підпалу – це злочин проти природи, за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність!
За самовільне спалювання, випалювання сухої рослинності або її залишків громадянина буде притягнуто за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачено штраф у розмірі від 3060 тисяч гривень до 6120 тисяч гривень; за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки громадянина буде притягнуто за статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачено штраф у розмірі від 1700 тисяч гривень до 3400 тисяч гривень, а посадових осіб від 3400 тисяч гривень до 5100 тисяч гривень.
Протипожежні заходи на присадибних ділянках нескладні, потребують лише обережного та дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Якщо ви помітили загорання у лісі, на відкритій території, негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».