Інформаційна пам’ятка мешканцям НОВОГАЛЕЩИНСЬКОЇ громади у разі виникнення надзвичайної ситуації внаслідок авіаудару, бомбардування, збройних нападів, для отримання допомоги

Дата: 08.11.2023 10:38

Інформаційна пам’ятка

мешканцям  НОВОГАЛЕЩИНСЬКОЇ громади у разі виникнення надзвичайної ситуації

внаслідок авіаудару, бомбардування, збройних нападів,  для отримання допомоги

Відповідно до законодавства України та згідно з Комплексною програмою соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки передбачено декілька напрямків підтримки цивільних осіб, які постраждали внаслідок авіаударів,

омбардування, збройних нападів (далі – постраждалі особи).

Згідно зі статтею 14 Закону України „Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти Україниˮ створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Для внесення інформації про пошкоджене чи  знищене нерухоме майно необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг або подати в електронній формі - засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (“Портал Дія” -diia.gov.ua).

*****************************************************************

Відповідно до заходів обласної Комплексної програми соціального захисту населення передбачено надання допомоги за рішенням Комісії з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню з обласного бюджету, згідно звернень громадян:

• постраждалим особам на лікування  у розмірі до 25 тисяч гривень (залежно від складності отриманих ушкоджень).

До заяви додаються наступні документи: копія паспорта; копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; медичні довідки за встановленими формами (форма № 027/о або форма № 028/о), або довідка закладу охорони здоров’я про перебування на стаціонарному лікуванні або висновок лікарсько-консультативної комісії, інформація про номер банківського рахунку заявника в форматі IBAN (у разі виявлення бажання отримати допомогу на банківський рахунок).

• особам, житлові будинки (квартири) яких зруйновано (пошкоджено) внаслідок збройної агресії російської федерації  у розмірі, що не перевищує 50 відсотків від орієнтовної вартості збитків.

До заяви подаються наступні документи:

копія паспорта;

копія документу, що підтверджує право власності на житло;

акт комісійного обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії російської федерації (примірна форма акту визначена в додатку до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2022 №473);

Допомоги виплачуються у спосіб зазначений в заяві через банківську установи або поштове відділення.

Згідно місцевої Програми «ТУРБОТА», мешканцям територіальної громади, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації (надзвичайної події), також передбачені заходи щодо надання допомоги за рахунок коштів місцевого бюджету.

Питання  оформлення пакету документів  на осіб, які перебувають на стаціонарному лікуванні, покладається на родичів.

*************************************************************

З питань щодо внесення інформації про пошкоджене чи  знищене нерухоме майно необхідно звернутися до: відділу ЦНАП виконавчого комітету Новогалещинської селищної ради.

Тел.: 0957778611

З питань щодо подачі документів на надання матеріальної допомоги з обласного бюджету на лікування чи у зв′язку із пошкодженням майна за рахунок коштів обласного чи місцевого бюджетів необхідно звертатися до: відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Новогалещинської селищної ради.

Тел.: 0502219950

*************************************************************

(0532) 63-09-36 - контактний телефон Департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації з питань надання матеріальної допомоги з обласного бюджету.