Новогалещинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Боротьба з амброзією - справа кожного!

Дата: 13.09.2023 09:31
Кількість переглядів: 125

Фото без опису

На кого ж покладається обов’язок знищення небезпечної рослини?

Все залежить від того, де саме росте амброзія.

Якщо амброзія росте в населеному пункті на прибудинковій території, знищити її має власник (користувач) будинку, це прямо передбачено Законом України «Про благоустрій населених пунктів».

Згідно пункту 3.7.8.5.Правил благоустрою, власники приватних, користувачі орендованих будинків повинні також прибирати прилеглу територію від паркану домоволодіння до краю проїзної частини дороги.

Усі роботи з поточного утримання зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами і коштами цих підприємств, установ і організацій. (пункт 4.7. Правил благоустрою).

Обов’язок знищувати бур’яни (пункт 4.12. Правил благоустрою) покладається:

  • на вулицях перед будівлями до проїжджої частини, всередині квартальних насаджень та насаджень районів міста – на балансоутримувачів (власників або юридичних осіб, які за договором з власником утримує на балансі відповідне майно),власників, користувачів жилих, громадських, промислових будівель та споруд, а також на балансоутримувачів, власників, користувачів будівель підприємств побуту, торгівлі, закладів освіти, охорони здоров’я, розташованих на території житлової забудови;
  • на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на дані підприємства;
  • на територіях, відведених під будівництво, та прилеглих до них ділянок, – з дня початку робіт – на замовників будівництва;
  • на приватних садибах та прилеглих ділянках – на їх власників.

У Новогалещинській територіальній громаді  КП «ЖКП Новогалещинської селищної ради» має утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (пункт 3.2.1. Правил благоустрою), такі як: парки, сквери, майдани, вулиці, дороги, пішохідні доріжки та інші території загального користування (пункт 3.1. Правил благоустрою), а також територію кладовищ(пункт 3.7.4.1. Правил благоустрою).

Утримувати та прибирати дороги та прилеглі території на відстані до 5 метрів уздовж доріг; зобов’язані власники, користувачі дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації (пункт 3.7.3.2. Правил благоустрою).

Питання боротьби зі шкідливими бур’янами регулюється ще низкою законів України. Так, згідно зі статтею 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» не тільки органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, а й всі громадяни зобов'язані утримувати надані в користування чи належні їм на праві власності земельні ділянки і території відповідно до вимог санітарних норм.

Крім того, статтею 12 Закону України «Про карантин рослин» прямо передбачено, що знищувати карантинні бур’яни (тому числі – амброзію полинолисту) на землях сільськогосподарського призначення зобов’язані особи, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом, переробкою, зберіганням, транспортуванням, торгівлею рослинами*. Також вони зобов’язані систематично перевіряти свої земельні ділянки з метою своєчасного виявлення осередків зростання амброзії У разі виявлення таких рослин, особа повинна протягом доби повідомити про це державного фітосанітарного інспектора. А вже він, в свою чергу, проводить перевірку і, у разі підтвердження, визначає фітосанітарні заходи. Також, державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний періодично здійснювати моніторинг земельних угідь з метою своєчасного виявлення вогнищ карантинних бур’янів, у тому числі, амброзійполинолистої.

Зверніть увагу! За нехтування вимог законодавства та невжиття заходів по боротьбі з бур'янами на порушників може бути накладено штраф:

  • на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадив
  • на посадових осіб та підприємців на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (статті 52, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення)

*рослини - рослини та їх частини, у тому числі насіння частини живих рослин, фрукти, овочі, бульби, бульбоцибулини, цибулини, кореневища, зрізані квіти, гілля з пагонами і листям, зрізані дерева, культури рослинних тканин, крім тих, до яких застосовується метод заморожування або термообробки (стаття 1Закону України «Про карантин рослин»)

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь