Новогалещинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу!

Дата: 04.09.2023 11:13
Кількість переглядів: 113

Фото без опису

У вересні 2023 року на території Полтавської області розпочинається кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу!

Сказ – одна з найнебезпечніших летальних вірусних хвороб спільних для тварин та людей.

Оскільки основним джерелом вірусу сказу є лисиця червона, то його профілактика серед тварин дикої фауни є одним з основних заходів.

В Україні протягом 2006-2014 років постійно проводились широкомасштабні кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу на сході України: в Харківській, Сумській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях, де вдалося суттєво зменшити кількість випадків сказу, особливо в дикій природі.

На території Полтавщини кампанії пероральної імунізації тварин в дикій фауні періодично проводились починаючи з 2007 року, з 2018 по 2021 рік - шляхом розповсюдження принад авіатранспортом.

За рахунок проведення вакцинації диких тварин вдалось суттєво зменшити кількість випадків сказу, особливо в дикій природі. Як приклад, у 2007 році на території Полтавської області зареєстровано 170 неблагополучних пунктів, де захворіло та загинуло 213 тварин, а на період 2022 року цей показник зменшився у 34 рази – виявлено 5 неблагополучних пунктів та 5 захворівших і загинувших тварин.

 

 

 

Для ефективного розповсюдження вакцини основним принципом являється охоплення всієї території області, окрім населених пунктів, боліт, водоймищ, авто- та залізничних шляхів та місць проведення польових робіт.

Так, на території Полтавської області у 2023 році імунізація диких м’ясоїдних тварин розпочнеться у вересні. Розповсюдження вакцини буде проведено шляхом ручного розкладання принад з вакциною на території лісових угідь всіх форм власності на визначеній площі, яка погоджена із районними військовими адміністраціями (за виключенням населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг) у період воєнного стану

Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору, в середині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до громадян і наголошує, що чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не можна.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь