28 червня - День Конституції України

Дата: 28.06.2023 08:16

Конституція ― це основний державний закон, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян. Інші закони держави, як правило, спираються на Конституцію. Конституція має найвище значення та юридичну силу.

Діюча Конституція була прийнята в 1996 році після звільнення України від радянського іга й кількох років роботи кращих юристів та політиків над нею.Україна прийняла Конституцію остання із країн колишнього СРСР, було запропоновано 15 варіантів для головного закону країни. Конституцію України прийняли 28 червня 1996 року у Верховній Раді України. Щороку День Конституції України святкують 28 червня.

Нехай же в день національного свята – Дня Конституції – в кожного з нас міцніє почуття гордості за свою країну, за її Основний Закон, що гарантує втілення мрій і сподівань на краще й щасливе життя у власній незалежній державі. Низький уклін і слава нашим героям, кращим синам і донькам України, які ціною власного життя, виборюють право для кожного з нас на щасливе життя у незалежній державі та повертають нам безпеку.

Слава Україні! Героям Слава!