З Днем Гідності та Свободи!

Дата: 21.11.2022 12:49

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи, встановлений на честь двох революцій у 2004 та 2013 роках. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Цього дня українці вшановують пам’ять усіх тих, хто під час Помаранчевої революції та Революції Гідності став на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського шляху розвитку. Також у цей день українці вшановують пам’ять Небесної Сотні, яка загинула під час розстрілів Євромайдану. Традиційно у містах проходять молебні, поминальні заходи на меморіалах, присвячених подвигу українців, а також зустрічі з учасниками подій на Майдані, тематичні мистецькі заходи.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Український народ вистояв на двох революціях – переможемо й російських окупантів. Слава Україні! Героям Слава!