9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови

Дата: 09.11.2022 12:15

Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Дата була обраною не випадково, оскільки сьогодні також вшановуємо пам'ять Нестора-Літописця, який був послідовником творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів.

Наша мова росла з нашими предками.  Її нищили та цькували, але вона жива і буде жити в українському народі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.