9 травня Україна відзначатиме День Європи

Дата: 09.05.2022 16:26

Сьогодні, 9 травня, країни ЄС відзначають своє національне свято - день Європи. Торжество відзначається двічі на рік - 5 і 9 травня.

Міжнародний день Європи - історія свята

У 1949 році 5 травня була заснована організація, яка має величезне значення для розвитку країн ЄС - Рада Європи. Це знаменна подія і стала підставою для святкування. Спочатку люди відзначали заснування організації, але потім перетворили цю дату в День Європи. Так було до того моменту, поки не з'явився Європейський Союз.

Згідно з історичною довідкою, 9 травня 1950 міністр закордонних справ Франції - Р.Шуман виступив з пропозицією про об'єднання залізорудної, вугільної та металургійної промисловості своєї країни і західної частини Німеччини. Ініціативу підтримали, таким чином виникла Декларація Шумана. Співдружність, яка з'явилася внаслідок цього об'єднання, поступово розширювалася і пізніше стала називатися Європейський Союз.

Саме тому жителі країн ЄС 5 і 9 травня відзначають це свято, яке вважається неймовірно важливим в історії.

День Європи для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Сьогодні, 9 травня, в знак підтримки України, Глава Європейської Ради Шарль Мішель, прибув до Одеси, щоб відзначити День Європи.

Про це Мішель розповів у своєму Twitter, повідомляє «Європейська правда».

«Я приїхав святкувати День Європи в Одесу, місто, де Пушкін сказав, що «Європу можна відчути». І де сьогодні український народ захищає свої пам’ятники від куль і ракет, і свою свободу від російської агресії. Ви не одні. ЄС підтримує вас», - написав Мішель.

А ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО і будемо у Європейському Союзі!!!