Великдень-2022: головне християнське свято в умовах війни

Дата: 23.04.2022 17:10

Вже третій рік поспіль українці не зможуть повноцінно взяти участь у церковних богослужіннях та освяченні великодніх кошиків. Минулі роки цьому на заваді стали обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, цьогоріч — воєнний стан.

Посилені заходи безпеки у великодні дні будуть по всій Україні, повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ. Усе з міркувань безпеки для вірян. Комендантська година на Полтавщині не скасовується. Але у Великодню ніч вона буде з 23:00 до 5-ї ранку.

Звичайних нічних богослужінь за участі вірян у храмах не буде. Приєднатися до богослужіння зможуть лише ті, хто прийде до храму до початку комендантської години.

Освячувати паски можна поза комендантською годиною, без скупчення людей та за відсутності повітряних тривог.

Попри війну, українське духовенство закликає вірян Воскресіння Христове таки святкувати, бо радість від Великодня має надихати українців на подальшу боротьбу та перемогу.

Священики нагадують, що до літургії можна приєднатися онлайн. Цьогоріч краще залишатися вдома у безпеці та спільно молитися за мир в Україні.

Міністерство культури та інформаційної політики України повідомляє, що трансляції святкових богослужінь відбудуться на каналах єдиних новин #UAразом та на каналі UA:КУЛЬТУРА.

Онлайн-трансляцію богослужінь також можна буде подивитися:

в ефірі Національного телемарафону єдиних новин #UAразом на платформі YouTube;

в онлайн-трансляції каналу UA:КУЛЬТУРА;

на сторінці Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія у Facebook, на сторінці ПЦУ у Facebook, на сторінці ПЦУ на платформі YouTube;

Богослужіння Української Греко-Католицької Церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві  транслюватимуть в ефірі Національного всеукраїнського телемарафону на телебаченні та YouTube каналі UA: Культура.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА УКРАЇНУ!

Вітаємо громаду із прийдешнім ВЕЛИКОДНЕМ! Нехай свято Воскресіння Господнього укріпляє нас на шляху до ПЕРЕМОГИ!

НЕХАЙ ГОСПОДЬ ПОЧУЄ НАШУ СПІЛЬНУ МОЛИТВУ ЗА  НЕНЬКУ УКРАЇНУ І СПРАВЕДЛИВИЙ МИР НАБЛИЗИТЬ.

НЕХАЙ ОХОРОНИТЬ ВСІХ ЛЮДЕЙ УКРАЇНИ НАШОЇ В ЧАС ВАЖКИХ ВИПРОБУВАНЬ ТА ЗБЕРЕЖЕ ВОЇНІВ ВІД СМЕРТОНОСНОЇ РАНИ І ПОДАРУЄ НАМ ЯКНАЙШВИДШУ ПЕРЕМОГУ !