Новогалещинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Е-паспорт: що важливо знати

Дата: 23.02.2022 10:38
Кількість переглядів: 285

Фото без опису


Електронні паспорти громадян України в додатку “Дія” на законодавчому рівні прирівнюються до їх фізичних аналогів.

Це стало можливим з прийняттям Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Закон набув чинності 23 серпня 2021 року.

Україна стала першою країною у світі, яка запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів.

Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон можна пред'явити замість та без додаткового пред'явлення паспорта громадянина України або паспорта для виїзду за кордон, документів про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.

Для того, щоб скористатися електронним паспортом, достатньо мати з собою телефон з цифровим паспортом, який із фото пред'явити у додатку «Дія» та натиснути на нього, щоб побачити QR/штрихкод. Код можна зчитати сканером чи планшетом.

У застосунок не потрібно завантажувати жодні документи, оскільки вони туди підтягуються автоматично. Е-паспорти формуються засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Паспортні дані кожного громадянина, який встановив мобільний додаток «Дія», надійно захищені. Мобільний додаток відображає тільки ту інформацію, яка є у реєстрах, не збирає і не зберігає її.

Використовувати електронний паспорт можливо лише в межах України, наприклад під час подорожей залізничним або повітряним транспортом у межах України; під час медичного обслуговування чи банківських операцій (в тому числі відкриття рахунків у банках); для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг та пошти; під час придбання товарів у магазині й для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.

Е-паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. Паспорт-книжечки зразка 1994 року та не біометричні закордонні паспорти не відображаються в за стосунку «Дія». Але ID-картку можна оформити незалежно від місця реєстрації.

Цифрові копії біометричних паспортів у застосунку Дія мають наразі однакову юридичну силу з їх фізичними аналогами - пластиковою ID-карткою та біометричним закордонним паспортом (ЗП)*

Відтак, власники ID-картки та ЗП, зареєструвавшись на порталі  Дія, мають змогу особисто переконатися: коли паспорт завжди з тобою - це новий рівень зручності та комфорту.

Цифровий паспорт – це обов’язково?

Е-паспорти формуються виключно за бажанням особи, на ім'я якої оформлено паспорт у формі ID-картки або закордонний біометричний паспорт. Обидва е-паспорти генеруються БЕЗОПЛАТНО і в них, окрім основної, міститься додаткова інформація - про місце проживання та код платника податків.

У яких випадках можна користуватися е-паспортом?

Цифровий паспорт у Дії може пред'являтися на території України в багатьох випадках, коли потрібно посвідчити особу та/або підтвердити громадянство України. Це, наприклад:

подорожі залізницею або літаком у межах України;

медичне обслуговування;

здійснення банківських операцій;

отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних, поштових послуг;

підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів

придбання окремих товарів у магазині, коли покупцеві треба підтвердити свій вік.


Фото без опису


Проте є випадки, коли Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон не використовуються:

1) перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в Україну;

2) в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї;

3) в’їзд, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, вихід у територіальне море та внутрішні води України.

Чи приймає Міграційна служба е-паспорти для оформлення документів?

Міграційна служби Полтавщини чітко дотримується чинного законодавства. Тому всі територіальні підрозділи служби отримали необхідні роз’яснення та приймають електронні копії ID-картки для:

оформлення закордонного паспорта;

видачі за заявою особи довідки про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру (так званого «витягу з Реєстру»).

Просимо звернути увагу, що:

- вимога надати фізичний аналог паспорта-картки можлива у разі, якщо виявлено розбіжності між інформацією про особу, зчитаною зі смартфона, та відомостями, внесеними до ЄДДР;

- для обміну ID-картки (крім випадків втрати або викрадення) необхідно пред’явити саме фізичний паспорт-картку, оскільки в подальшому такий паспорт підлягає анулюванню та знищенню в установленому порядку.

Нагадаємо, що застосунок #Дія безкоштовно завантажується в App Store та Play Market, а ідентифікація користувачів здійснюється за допомогою технології BankID або NFC (прикласти ID-картку до телефона із NFC-модулем).

*До відома. 23 серпня 2021 року набула чинності стаття 14-1 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 5492-VI від 20.11.2012

Дійсність паспорта в Дії можна перевірити через QR-код, який діє три хвилини. Завдяки цьому підробити, викрасти чи забути паспорт неможливо. А перевірити його дійсність кожен може через свій смартфон.

Цифрові документи – це надійно, зручно і безпечно. Користуйтесь!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь