СОЦІАЛЬНІ НОВИНИ. Пільговий проїзд.

Дата: 11.01.2022 13:22

З метою посилення соціального захисту населення в нашій області окремим категоріям громадян за рахунок коштів обласного бюджету надається додаткова компенсація вартості проїзду автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км.)

Право на одержання додаткової компенсації мають наступні окремі категорії громадян:

• Особи з інвалідністю внаслідок війни (100 % знижка вартості проїзду);
  • Особи, які супроводжують осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи (100 % знижка вартості проїзду);
  • Учасники бойових дій (100 % знижка вартості проїзду);
  • Постраждалі учасники Революції Гідності (100 % знижка вартості проїзду);
  • Діти з багатодітних сімей (100 % знижка вартості проїзду);
  • Особи з інвалідністю та діти з інвалідністю (50% знижка вартості проїзду в період з 1 жовтня по 15 травня);
  • Особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи) (50% знижка вартості проїзду в період з 1 жовтня по 15 травня);
  • Батьки загиблих військовослужбовців (50% знижка вартості проїзду);
  • Військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби (50% знижка вартості проїзду);
  • Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (100% знижка вартості проїзду);
  • Члени сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС (100% знижка).

Згідно Комплексної програми соціального захисту населення та Порядку виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом  на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування  пільговим категоріям громадян знижка на проїзд відшкодовується з розрахунку 10 поїздок на місяць (не більше 120 поїздок на рік), для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю – не більше 75 поїздок на рік, у період з 1 жовтня по 15 травня.

Для виплати компенсації необхідно:

1. одержати іменний квиток на проїзд при зверненні до каси автостанції;
  2. звернутися не пізніше дванадцяти місяців з дня здійснення поїздки з проїзними документами, пільговим посвідченням, паспортом до відділу соціального захисту населення Новогалещинської селищної ради чи сільської ради свого старостату;
  3. заповнити відповідну заяву.

Вартість проїзду буде відшкодовано на зазначений в заяві особовий рахунок, відкритий у банківській установі, або (по заяві осіб похилого віку та осіб з інвалідністю) виплата може бути проведена через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».