Небезпека фальсифікованих пестицидів
В сучасному землеробстві на полі чи на присадибній ділянці неможливо отримати якісний та високий урожай без застосування пестицидів та агрохімікатів. Із збільшенням попиту збільшується і процвітає торгівля підробками та фальсифікатами, які не лише не ефективні, а й призводять до непередбачуваних наслідків.
Виробництво фальсифікату вийшло на досить професійний рівень. Тому дуже важливо відрізнити оригінальний препарат від підробки. Крім того, хвилює, що не всі виробники і користувачі фальсифікованої продукції усвідомлюють небезпеку, яку вона несе для здоров’я людини, забруднення довкілля.
У чому полягає небезпека використання фальсифікованих засобів захисту рослин:
- шкода здоров’ю людини під час внесення препарату;
- накопичення залишків небезпечних речовин у харчових продуктах, що загрожує здоров’ю споживачів;
- вроджені каліцтва;
-пригнічення або повна загибель культури, яку обробили фальсифікатом;
- погіршення родючості ґрунтів;
- забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод ;
- суттєві матеріальні збитки.
Як уберегтися від фальсифікованих засобів захисту рослин:
- купуйте засоби захисту рослин лише у спеціалізованих магазинах;
- не купуйте на стихійних ринках, вуличних розкладках;
-кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування (із зазначенням культур та об’єктів, для оброблення яких призначено пестицид, способу, норми і кратності використання, термінів очікування, заборони та обмеження на застосування);
- етикетка повинна містити текст українською мовою;
- оригінальні засоби захисту рослин не продаються у скляній упаковці і тарі, що призначена для ліків;
- у приміщенні для продажу пестицидів і агрохімікатів не повинні реалізовуватися харчові продукти, іграшки, товари дитячого користування, засоби особистої гігієни, одяг, взуття, миючі засоби, парфуми, а також забороняється торгівля пестицидами і агрохімікатами в рядах продажу продуктів харчування.
Якщо у вас виникли підозри з приводу якості продукції, яку ви маєте намір придбати, не соромтеся поцікавитися у продавця наявністю сертифіката. Неодмінно слід зберігати касовий або товарний чек, адже чек — документ, за яким можна довести свою правоту, тільки тоді у вас буде підстава для висунення претензій.
Пам’ятайте, будь-який препарат буде ефективним і безпечним для Вашого здоров’я лише за умови придбання його в оригінальній тарі і упаковці фірми-виробника.
Державний фітосанітарний інспектор Ірина ЛУЦЕНКО