Небезпека фальсифікованих пестицидів

Дата: 19.05.2021 16:08

В сучасному землеробстві  на полі чи на присадибній ділянці неможливо отримати якісний та високий  урожай без застосування пестицидів та агрохімікатів. Із збільшенням попиту збільшується і процвітає торгівля підробками та фальсифікатами, які не лише не ефективні, а й призводять до непередбачуваних наслідків.

Виробництво фальсифікату вийшло на досить професійний рівень. Тому дуже важливо  відрізнити оригінальний препарат від підробки. Крім того, хвилює, що не всі виробники і користувачі фальсифікованої продукції    усвідомлюють небезпеку, яку вона несе для здоров’я  людини, забруднення довкілля.

У чому полягає небезпека використання фальсифікованих засобів захисту рослин:

- шкода здоров’ю людини  під час внесення препарату;

- накопичення залишків небезпечних речовин у харчових продуктах, що загрожує здоров’ю споживачів;

- вроджені каліцтва;

-пригнічення або повна загибель культури, яку обробили фальсифікатом;

- погіршення родючості ґрунтів;

- забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод ;

- суттєві матеріальні збитки.

Як уберегтися від фальсифікованих засобів захисту рослин:

- купуйте засоби захисту рослин лише у спеціалізованих магазинах;

- не купуйте на стихійних ринках, вуличних розкладках;

-кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування (із зазначенням культур та об’єктів, для оброблення яких призначено пестицид, способу, норми і кратності використання, термінів очікування, заборони та обмеження на застосування);

- етикетка повинна містити текст українською мовою;

- оригінальні засоби захисту рослин не продаються у скляній упаковці і тарі, що призначена для ліків;

- у  приміщенні для продажу пестицидів і агрохімікатів не повинні реалізовуватися харчові продукти, іграшки, товари дитячого користування, засоби особистої гігієни, одяг, взуття, миючі засоби, парфуми, а також забороняється торгівля пестицидами і агрохімікатами в рядах продажу продуктів харчування.

Якщо у вас виникли підозри з приводу якості продукції, яку ви маєте намір придбати, не соромтеся поцікавитися у продавця наявністю сертифіката. Неодмінно слід зберігати касовий або товарний чек, адже чек — документ, за яким можна довести свою правоту, тільки тоді у вас буде підстава для висунення претензій.

Пам’ятайте, будь-який препарат буде ефективним і безпечним для Вашого здоров’я лише за умови придбання його в оригінальній тарі і упаковці фірми-виробника.

Державний фітосанітарний інспектор                                     Ірина ЛУЦЕНКО