Медичні послуги для ліквідаторів на ЧАЕС

Дата: 09.09.2021 14:09

Одним з актуальних питань сьогодення є забезпечення соціальними гарантіями учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають на території громади.

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначені пільги та компенсації, гарантовані державою зазначеній пільговій категорії громадян.

Зокрема, за рахунок субвенції з обласного бюджету фінансуються видатки на безплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів.

Відповідно до Закону право на пільгове медичне забезпечення мають:

• особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 (без врахування доходу сім’ї), віднесені до категорії 3 (з урахуванням доходу сім’ї);
  • неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (без врахування доходу сім’ї); померлих громадян, віднесених до категорії 3 (з урахуванням доходу сім’ї);
  • діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи (з урахуванням доходу сім’ї).

В рамках комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки на пільгове медичне забезпечення у 2021 році затверджено 4189.0 тис.грн. Розподіл коштів між територіальними громадами області здійснено пропорційно чисельності мешканців кожної громади, на яких відповідно до Закону поширюється право на вказану пільгу. На Новогалещинську громаду передбачено на 2021 рік 5600 грн. Виконавчим комітетом нашої громади заключено договір з Міжлікарняною аптекою № 212, що знаходиться за адресою: м.Кременчук, вул.Сердюка (вул.Жовтнева), 49.

Відпуск ліків громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи аптечним закладом проводиться:

• при пред’явленні посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи – особам, які віднесені до категорій 1 та 2;
  • при пред’явленні посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та довідки про сукупний дохід сім’ї – особам, які вінесені до категорії 3;
  • дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи.