День пам’яті жертв Голодомору
1932–1933-й роки. В Україні великий голод. Не було ні війни, ні засухи, ні потопу. Була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не хотів знати скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих, дітей і ще ненароджених... Справді, більшого страхіття, ніж Голодомор, уявити важко. 27 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору, Новогалещинська громада віддала данину шани та пам’яті тим, чиє життя трагічно обірвалося у ті далекі страшні роки.
До учасників жалобного заходу звернулась Ганна Тимофіївна Капустян – доктор історичних наук, професор, представниця всесвітньо відомої наукової школи істориків-аграрників професора В.П.Данилова. Ганна Тимофіївна з кінця 80-х років займається питанням вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років та політичних репресій в нашому регіоні. На основі зібраних спогадів свідків, досліджень архівних документів, проведених нею особисто, складено список репресованих та померлих від голоду 1932–1933 роках громадян району. Всі зібрані напрацювання розміщено в книзі «Пам’ять 33-го кличе молодих…». За ініціативи Ганни Тимофіївни 22 квітня 1990 року встановлено та відкрито пам'ятний знак жертвам Голодомору в селі Заруддя.
Учасники заходу поклали до пам’ятних знаків, що встановлені на території громади, живі квіти та снопи пшениці з калиною, як данину пам’яті тим, хто став жертвою найбільшої з трагедій ХХ століття.
Світлу пам'ять безневинно загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання. В храмі Іоанна Богослова протоієрей Богдан відслужив панахиду за душі усіх жертв Голодомору.
Біля адмінбудівлі селищної ради в знак жалоби приспущено Державний Прапор України та прапор Новогалещинської ОТГ.
Запрошуємо всіх мешканців нашої громади 28 листопада о 16-тій годині приєднатися до всеукраїнської акції «Запали свічку», під час якої мільйони українців запалять свічки біля меморіалів Голодомору та у вікнах своїх будинків.
Смерть від голоду – страшна. Але страшнішим за неї є забуття. Вічна та світла пам'ять загиблим жертвам тих жахливих років!