Трагедія 1986 року

Дата: 24.04.2020 15:08

26 квітня 1986 року до України прийшла страшна біда, яка призвела до людських жертв, жахливих екологічних, медичних та соціальних наслідків. Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стала однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії. Цим людям (їх, за найскромнішими підрахунками, було не менш 90 тисяч чоловік) довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати роботи з дезактивації приміщень і проммайданчика станції та забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об’єкт “Укриття”, готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.

Для того, щоб ця катастрофа була приборкана, тисячі наших співвітчизників та громадян інших країн ризикували своїм життям. Віддавали своє життя, щоб захистити Україну, захистити Європу  від трагедії, яка відбулася.

Бо справжній подвиг має одну ціль – збереження життя своєї родини і своєї землі. Ліквідатори аварії йшли у радіаційне пекло і діяли у тих надзвичайних обставинах за велінням совісті та почуття обов’язку.

Як і щороку, цього дня ми вшановуємо учасників ліквідації наслідків цієї жахливої аварії, висловлюємо їм щиру вдячність. На жаль, в зв’язку з запровадженими карантинними заходами, цього року не вдалося за традицією зібрати їх разом. В рамках Угод про соціальне партнерство між ТОВ "Біланівський ГЗК" та виконавчим комітетом селищної ради усім нашим шановним учасникам-ліквідаторам було вручено продуктові набори.

Фото без описуФото без опису

Ми з гордістю називаємо імена наших героїв-земляків, тих, хто проявили в той час найкращі професійні і людські якості, бойовий характер:

Горбань Михайло Володимирович смт Нова Галещина;

Фісун Іван Дмитрович с. Піски;

Скиба Анатолій Борисович смт Нова Галещина;

Литвиненко Борис Володимирович смт Нова Галещина

Честь ВАМ, шана і довічна слава!

На жаль, сьогодні серед нас не має багатьох наших земляків, які виявили героїзм, і пожертвували собою. Усі ми, хто живе нині, їм безмежно за це вдячні!