День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 14.02.2020 14:53

Вже скільки років проминуло, а біль у серці б'є

Пройшли роки, війну ж ту не забути,

бо кожен воїн, що вернувсь живим

згадає тих, кого не повернути

бо й вірний друг там згинув молодим

Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії, брудна, неоголошена... Та хіба війни бувають чистими? Вона як усі попередні, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі сердець, материнських сердець. У війни безжальні очі, у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика.

Щороку, 15 лютого,  ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав та чергову річницю виведення військ з Афганістану.  Щоб згадати імена учасників бойових дій і щоб пом`янути тих, які загинули в афганській війні, яка назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни і пам’ятати кожного із тих, хто в 20, 30 років став свідком і учасником воєнних подій.

Назавжди залишиться болем у серцях нашого народу сумна статистика:

Через цю безглузду війну пройшли 700 тисяч чоловік. І серед них 30 відсотків були українці. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям, з них – 12 українцям. 15 тисяч воїнів загинуло у радянсько-афганській війні. Вона лишила страшні наслідки для України. Не повернулися додому з війни 3360 воїнів; з них 3280 загинули, а 80 пропали безвісти чи потрапили в полон.

Серце стискається від болю, коли думаєш про тих, хто виконуючи наказ Батьківщини, пройшов важкими дорогами чужої країни. За кожним воїном-афганцем – доля, життєвий подвиг, крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувалась нова плеяда героїв. Хто ж вони, герої Афганістану?

У складі колишньої 40-ї армії, що складала кістяк радянських військ в Афганістані, нараховувалося понад 25 відсотків українців. Це були молоді солдати і командири – майже їх ровесники, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, склали екзамен на зрілість. Багато молодих  воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами та медалями, але найвищою нагородою для тих, хто уцілів – є життя, а для загиблих пам’ять.

Шановні земляки! Ми знаємо, що і досі  Ви не можете забути тих страхіть. Над вашими головами свистіли кулі. Кожна хвилинка вашого життя могла стати останньою, але вам випало щастя вижити. Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не повертались до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, все переоцінюючи, істина залишається одна – незмінно житиме пам'ять про Афганістан.

Вище підіймаймо стяг Пам’яті! Щоб ніхто в світі не зміг зробити вигляду, ніби він забув, як втрачали найдорожчих людей, забув, як чекали першого дня без війни.

Шановні   наші воїни- інтернаціоналісти!

Учасники бойових дій в Афганістані:

Олійник Валерій Олександрович, смт Нова Галещина

Четверик Костянтин Вікторович, смт Нова Галещина

Жиденко Віктор Миколайович, с. Піски

Кириленко Олексій Володимирович, с. Йосипівка

Марченко Іван Іванович, с. Піски

Пирогов Микола Васильович, с. Книшівка

Учасники бойових дій в Чехословаччині:

Бордюг Анатолій Іванович, смт Нова Галещина

Горбань Іван Никифорович, смт Нова Галещина

Педай Борис Петрович, смт Нова Галещина

Соловей Іван Петрович, с. Велика Безуглівка

Шемет Василь Михайлович, смт Нова Галещина

Коваль Сергій Олександрович, с. Заруддя

Ми пишаємось Вами, горді тим, що поруч із нами живуть мужні, відважні, рішучі чоловіки. Низький уклін Вам, воїни-інтернаціоналісти, від усіх земляків. Бажаємо усім Вам здоров’я, щастя, миру, злагоди, добробуту.