В Новогалещинській громаді пройшло традиційне святкування Водохреща

Дата: 21.01.2019 15:57

19 січня всі православні українці святкували одне з найбільших релігійних свят - Богоявлення або Хрещення Господнє. Святкування цього дня передбачає цілу низку звичаїв та традицій, один з яких - купання в заздалегідь підготовленій ополонці у вигляді хреста. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом цілого року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, освячують воду. З давніх часів в народі освячену на Водохреща воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин.

Жителі нашої громади теж дотримуються всіх звичаїв і традицій. Після служби в Храмі Іоанна Богослова,  жителі громади традиційно зібралися біля ставка аби пірнути в крижану воду. Опісля недовгої служби по освяченню води, в  ополонку мали змогу зайти віряни й тричі зануритись, читаючи молитву. Хто не наважився випробувати себе на сприйняття холоду - дивилися як сміливі земляки занурювалися у ополонку. Хтось пірнав тричі з головою і перед кожним зануренням хрестився. Хтось хрестився перед тим як залізти у крижану воду, хтось занурювався тільки по шию… Тож свято вдалося на славу. Погода цьогоріч посприяла гарному відпочинку в цей святковий день. Тож нехай вода, яка освячувалася і в яку Ви пірнали, зцілить Ваші душі і тіла!